دانستنی های فنی

نکاتی که نیاز هست در هنگام خرید جک پارکینگی به آن توجه کرد

جک پارکینگ : امروزه بیشتر درب های ساختمان‌ها به منظور دسترسی راحت تر برای ساکنین مجهز به جک پارکینگی شده‌اند و با فشردن تنها یک دکمه به آسانی درب برای ورود و خروج باز می‌شود.برای تهیه و خرید جک پارکینگی باید به نکاتی توجه نمود تا محصولی را که انتخاب می کنیم  مناسب  با شرایط درب پارکینگ باشد تا در آینده جک ها زودتر از عمرشان خراب و باعث آزار و اذیت نشوند. جک های پارکینگی در مدل های متفاوت و در جنس های مختلفی  در بازار موجود میباشد. اما برای اتوماتیک نمودن درب های لولایی بایستی چندین فاکتور را مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین بهره را از خرید خود برد

برای انتخاب جک پارکینگ در وهله ی اول باید شرایطی مانند وزن و ابعاد درب و تعداد تردد روزانه را درنظر گرفت و با توجه به این موارد جک مناسب را انتخاب کرد
  • عرض درب : استاندارد درب های ساخته شده برای هر لنگه معمولا ۱.۸ متر می‌باشد که در این مقدار تمام جک ها قابلیت کارکرد مناسب را دارند؛ اما اگر عرض درب بیشتر از استاندارد باشد باید از جک هایی با شفت بلند تر استفاده شود.
  • وزن درب: برای انتخاب جک پارکینگی باید وزن هر لنگه درب را به صورت حدودی بدانیم، زیرا جک های پارکینگی برای وزن های مختلف ساخته‌ می شوند و اگر این مورد رعایت نشود طول عمر جک پارکینگی کاهش می یابد.
  • تعداد تردد روزانه:هرچه میزان رفت وآمد در ساختمان‌ها بیشتر باشد  بایستی از جک درب پارکینگ بهتر و قویتری استفاده نمود. ساختمانی با حداکثر 30یا 40 واحد رفت و آمد خودرو  می‌تواند از درب های اتوماتیک الکترومکانیک استفاده کند، اما برای مجتمع های مسکونی یا تجاری با تردد بسیار بالا سیستم های هیدرولیکی پیشنهاد می‌شوند.
  • ریموت کنترل:
  • نصب مناسب:اهمیت کیفیت نصب نباید فراموش شود، متاسفانه مشتریان به کیفیت جک در اهمیت می‌دهند اما به کیفیت نصب جک اهمیتی نمی‌دهند و این باعث می‌شود تا بعد از نصب با مشکلات زیادی روبرو شوند که باعث اذیت مشتریان و کاهش عمر جک ها می‌شود؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که نصاب ماهرو باتجربه باشد و در کار دقت داشته باشد.
  • نصب قفل برقی روی درب :اکثر جک های پارکینگی جوری طراحی شده‌اند که در هنگامی که درب بسته می‌شود، گیربکس آنها قفل می‌گردد و با فشار از بیرون درب باز نمی‌شود. ولی اگر دو نفر به‌صورت همزمان با فشار خیلی زیاد از بیرون به درب نیرو وارد کنند و یا خودرویی در هنگام سروته کردن در کوچه با درب پارکینگ شما برخورد کند این احتمال وجود دارد که شفت جک کج شود و بین درب باز شود.جهت جلوگیری از کج شدن شفت جک پارکینگ و همچنین بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد ناشناس به پارکینگ توصیه می‌شود که به همراه جک درب پارکینگ از قفل برقی نیز استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *