دانستنی های فنی

راهبند اتوماتیک و انواع آن

راهبند ها یکی از ابزار های کنترل و مسدود سازی  عبور و مرور های واحدها، ساختمان ها و همین طور محوطه ها میباشند . راهبند ها در انواع گوناگون در بازار ایران موجود می باشند

راهبند در دو نوع دستی و اتوماتیک عمدتا در قسمت های ورودی پارکینگ های عمومی , بیمارستان ها و.. مورد استفاده قرار میگیرند و صرفا جهت نظم دهی به عبور و مرور ها از آنها استفاده میشود . نوع اتوماتیک آنها بازو را با کمک سنسورهای خاص و نیروی الکتروموتور تامین میکند ولی نوع دستی آن با نیروی دست و انسان بالا و پایین میرود.

این راهبندها  قابلیت اتصال به اکسس کننترل هایی مانند حسگر های اثر انگشت  و دوربین های پلاک خوان و …را دارد تا در صورت لزوم تردد مسیر را باز کند.بدنه این گیت ها از استیل مقاوم ساخته شده است و بر روی بازوها از رنگ ها و چراغ هایی برای نمایان شدن در شب استفاده شده است .

راهبند های اهرمی در مدلهای زیر طراحی و ساخته می شود:
  • راهبند بازویی مدل اتوماتیک
  • راهبند بازویی مدل دستی

در راهبند بازویی مدل اتوماتیک موتورهای موجود در راهبند باعث بالا و پایین رفتن اهرم موجود در راهبند می شود ولی در راهبند بازویی مدل دستی با نیروی دست و انسان بالا و پایین میشود.

چند نکته مهم در انتخاب راهبند بازویی:

در مورد راهبند های بازویی باید گفت که مدل های اتوماتیک معمولا در اندازه های دو، سه، چهار و شش متری به فروش می رسند، قدرت موتور ساخته شده توسط برند های مختلف با یکدیگر متفاوت است و قطع به یقین هر چه کیفیت کار و طول عمر دستگاه بالاتر باشد احتمالا شما با رده قیمتی بالاتری مواجه می شوید.

برای مکان های سقف دار که نیاز است طول بازوی راهبند کوتاه باشد، از مدل های شکسته استفاده می شود، به طور مثال اگر درب ورودی پارکینگ های عمومی مد نظر شما است، قطعا باید مدل های شکسته را خریداری فرموده و به این نکته توجه کنید که راهبند های با فلاشر روی بدنه معمولا قیمت بالاتری خواهند داشت. اما به صورت کلی استاندارد تر هستند

بسته به نوع کاربرد و میزان استفاده ی که میشود باید با پشتیبانی یک شرکت برای خرید نهایی محصول تماس حاصل فرموده و در نهایت سفارش خود را ثبت نموده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *